KRW në USD - Koreja e Jugut fitoi në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Koreja e Jugut fitoi to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 07.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Koreja e Jugut fitoi monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Koreja e Jugut fitoi to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 07.08.2020 16:33
1 KRW (₩)
=
0,00084 USD ($)
1 KRW = 0,000842 USD
1.187,848782 KRW = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Koreja e Jugut fitoi në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Koreja e Jugut fitoi kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi KRW në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore KRW dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 KRW. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKRW
USD11.187451.315730.753320.009480.00084
EUR0.8421411.108030.634400.007980.00071
GBP0.760040.9025010.572550.007210.00064
CAD1.327461.576291.7465810.012580.00112
JPY105.48450125.25753138.7890179.4634110.08902
KRW1,184.914961,407.026811,559.02684892.6182011.233071

Vendet që paguajnë me Koreja e Jugut fitoi (KRW)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga KRW to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Koreja e Jugut fitoi është monedha në Kore, Jug. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për KRW është ₩. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Koreja e Jugut fitoi u ndryshua së fundmi në August 07, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në August 07, 2020. KRW faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Koreja e Jugut fitoi në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.