PEN në INR - Peruvian Nuevo Sol në Rupia indiane konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peruvian Nuevo Sol to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Rupia indiane. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 15.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peruvian Nuevo Sol monedhën e parazgjedhur. Kliko në Rupia indiane ose Rupia indiane për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peruvian Nuevo Sol to Rupia indiane kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 15.08.2020 12:02
1 PEN (S/)
=
20,95660 INR (₹)
1 PEN = 20,956600 INR
0,047718 PEN = 1 INR

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peruvian Nuevo Sol në Rupia indiane?

Peruvian Nuevo Sol kurs në Rupia indiane = 20,96

Konvertimi PEN në Rupia indiane

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PEN dhe monedhën e synuar Rupia indiane me një shumë 1 PEN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYINRPEN
USD11.183551.309490.754560.009390.013360.28010
EUR0.8449211.106410.637540.007930.011290.23666
GBP0.763660.9038210.576220.007170.010200.21390
CAD1.325281.568531.7354410.012440.017700.37121
JPY106.53050126.08413139.5008380.3837011.4230729.83887
INR74.8597588.6002398.0282356.486200.70271120.96799
PEN3.570194.225504.675142.693930.033510.047691

Vendet që paguajnë me Peruvian Nuevo Sol (PEN)

Vendet që paguajnë me Rupia indiane (INR)

nga PEN to INR kalkulator i kursit të këmbimit

Peruvian Nuevo Sol është monedha në Peru. Rupia indiane është monedha në Indi. Simbol për PEN është S/. Simbol për INR është ₹. Kursit të këmbimit për Peruvian Nuevo Sol u ndryshua së fundmi në August 15, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Rupia indiane është përditësuar të fundit në August 15, 2020. PEN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. INR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peruvian Nuevo Sol në Rupia indiane = 20,96.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.