PYG në USD - Paraguayan Guarani në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Paraguayan Guarani to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Paraguayan Guarani monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Paraguayan Guarani to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.09.2020 18:28
1 PYG (Gs)
=
0,00014 USD ($)
1 PYG = 0,000143 USD
6.993,153703 PYG = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Paraguayan Guarani në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Paraguayan Guarani kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi PYG në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PYG dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 PYG. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPYG
USD11.165451.284360.746960.009470.00014
EUR0.8580411.102030.640920.008130.00012
GBP0.778600.9074210.581580.007380.00011
CAD1.338771.560271.7194610.012680.00019
JPY105.56397123.02991135.5826478.8517510.01515
PYG6,968.915008,121.947248,950.629025,205.4804366.016041

Vendet që paguajnë me Paraguayan Guarani (PYG)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga PYG to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Paraguayan Guarani është monedha në Paraguaj. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për PYG është Gs. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Paraguayan Guarani u ndryshua së fundmi në September 29, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 29, 2020. PYG faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Paraguayan Guarani në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.