SDG në USD - Pound sudanez në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Pound sudanez to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Pound sudanez monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Pound sudanez to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.10.2020 16:16
1 SDG
=
0,01810 USD ($)
1 SDG = 0,018102 USD
55,244041 SDG = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Pound sudanez në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Pound sudanez kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,02

Konvertimi SDG në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore SDG dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 SDG. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYSDG
USD11.171501.291500.758220.009490.01809
EUR0.8536111.102430.647220.008100.01544
GBP0.774290.9070810.587080.007350.01401
CAD1.318891.545071.7033410.012510.02386
JPY105.39504123.47022136.1176079.9122311.90674
SDG55.2750464.7546771.3876641.910430.524461

Vendet që paguajnë me Pound sudanez (SDG)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga SDG to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Pound sudanez është monedha në Sudan. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për SDG është . Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Pound sudanez u ndryshua së fundmi në Oktober 19, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 19, 2020. SDG faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Pound sudanez në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.