VEF në USD - Venezuelës Bolivar Fuerte në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Venezuelës Bolivar Fuerte to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 18.02.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Venezuelës Bolivar Fuerte monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Venezuelës Bolivar Fuerte to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 18.02.2020 07:53
1 VEF (Bs.)
=
0,10013 USD ($)
1 VEF = 0,100125 USD
9,987516 VEF = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Venezuelës Bolivar Fuerte në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Venezuelës Bolivar Fuerte kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,10

Konvertimi VEF në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore VEF dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 VEF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYVEF
USD11.083351.301040.755660.009100.10013
EUR0.9230611.200940.697520.008400.09242
GBP0.768620.8326810.580810.006990.07696
CAD1.323351.433651.7217310.012040.13250
JPY109.93197119.09476143.0260583.07097111.00696
VEF9.9875010.8199512.994157.547130.090851

Vendet që paguajnë me Venezuelës Bolivar Fuerte (VEF)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga VEF to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Venezuelës Bolivar Fuerte është monedha në Venezuela. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për VEF është Bs.. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Venezuelës Bolivar Fuerte u ndryshua së fundmi në Februar 18, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Februar 18, 2020. VEF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Venezuelës Bolivar Fuerte në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,10.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.