BWP до RUB - Боцванан Пула до Руската рубља валута конвертор

Нашиот Боцванан Пула до Руската рубља конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.02.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Боцванан Пула. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Руската рубља или Руската рубља за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Боцванан Пула до Руската рубља калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.02.2020 12:08
1 BWP (P)
=
5,79263 RUB (₽)
1 BWP = 5,792630 RUB
0,172633 BWP = 1 RUB

Кој е тековниот курс за Боцванан Пула до Руската рубља?

Боцванан Пула курсот до Руската рубља = 5,79

Конверзија BWP во Руската рубља

Ја избравте изворната валута BWP и целната валута Руската рубља со количина 1 BWP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBWPRUB
USD11.080541.288250.755300.008930.090370.01560
EUR0.9254611.192230.699000.008260.083640.01443
GBP0.776250.8387710.586300.006930.070150.01211
CAD1.323981.430621.7056210.011820.119650.02065
JPY112.04150121.06574144.3378184.62477110.125661.74752
BWP11.0651111.9563314.254668.357460.0987610.17258
RUB64.1144069.2784182.5955748.425500.572245.794291

Земјите кои плаќаат со Боцванан Пула (BWP)

Земјите кои плаќаат со Руската рубља (RUB)

BWP до RUB калкулатор на девизниот курс

На Боцванан Пула е валута во Боцвана. На Руската рубља е валута во Русија. Симболот за BWP е P. Симболот за RUB е ₽. Стапката на размена за Боцванан Пула беше последно ажурирана на Februar 21, 2020. Девизниот курс за Руската рубља беше последен пат ажуриран на Februar 21, 2020. Факторот на конверзија BWP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија RUB има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Боцванан Пула до Руската рубља = 5,79.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.