CNY до USD - Кинески Јуан до САД долар валута конвертор

Нашиот Кинески Јуан до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 03.12.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Кинески Јуан. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Кинески Јуан до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 03.12.2020 19:03
1 CNY (¥)
=
0,15285 USD ($)
1 CNY = 0,152847 USD
6,542490 CNY = 1 USD

Кој е тековниот курс за Кинески Јуан до САД долар?

Кинески Јуан курсот до САД долар = 0,15

Конверзија CNY во САД долар

Ја избравте изворната валута CNY и целната валута САД долар со количина 1 CNY. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.215371.349440.776410.009630.15284
EUR0.8228011.110310.638830.007930.12575
GBP0.741050.9006510.575360.007140.11326
CAD1.287981.565361.7380410.012410.19685
JPY103.80202126.15735140.0742480.59319115.86483
CNY6.542907.952018.829235.079990.063031

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

CNY до USD калкулатор на девизниот курс

На Кинески Јуан е валута во Кина. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за CNY е ¥. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Кинески Јуан беше последно ажурирана на Dezember 04, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Dezember 04, 2020. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Кинески Јуан до САД долар = 0,15.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.