DOP до USD - Доминиканска песо до САД долар валута конвертор

Нашиот Доминиканска песо до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Доминиканска песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Доминиканска песо до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.01.2022 02:31
1 DOP (RD$)
=
0,01733 USD ($)
1 DOP = 0,017334 USD
57,690495 DOP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Доминиканска песо до САД долар?

Доминиканска песо курсот до САД долар = 0,02

Конверзија DOP во САД долар

Ја избравте изворната валута DOP и целната валута САД долар со количина 1 DOP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDOP
USD11.133521.359670.799480.008740.01723
EUR0.8822111.199500.705300.007710.01520
GBP0.735480.8336810.588000.006430.01267
CAD1.250821.417831.7006910.010930.02155
JPY114.40700129.68301155.5552591.4659611.97090
DOP58.0481665.7989578.9260846.408270.507381

Земјите кои плаќаат со Доминиканска песо (DOP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Convert Доминиканска песо to other Popular World Currencies


DOP до USD калкулатор на девизниот курс

На Доминиканска песо е валута во Доминиканска Република. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за DOP е RD$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Доминиканска песо беше последно ажурирана на Januar 19, 2022. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Januar 19, 2022. Факторот на конверзија DOP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Доминиканска песо до САД долар = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.