DOP në USD - Peso Dominikane në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso Dominikane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.10.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso Dominikane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso Dominikane to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.10.2021 07:29
1 DOP (RD$)
=
0,01774 USD ($)
1 DOP = 0,017744 USD
56,357558 DOP = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso Dominikane në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Peso Dominikane kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,02

Konvertimi DOP në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore DOP dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 DOP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDOP
USD11.159911.374500.807930.008750.01771
EUR0.8621411.185010.696550.007550.01527
GBP0.727540.8438810.587800.006370.01288
CAD1.237731.435661.7012610.010830.02192
JPY114.26104132.53265157.0518692.3150012.02338
DOP56.4703965.5006477.6185945.624160.494221

Vendet që paguajnë me Peso Dominikane (DOP)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga DOP to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Peso Dominikane është monedha në Republika Domenikane. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për DOP është RD$. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Peso Dominikane u ndryshua së fundmi në Oktober 17, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 17, 2021. DOP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso Dominikane në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.