1000 MXN до PEN - Мексикански пезос до Перуанскиот Нуево Сол валута конвертор

Нашиот Мексикански пезос до Перуанскиот Нуево Сол конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Мексикански пезос. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Перуанскиот Нуево Сол или Перуанскиот Нуево Сол за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Мексикански пезос до Перуанскиот Нуево Сол калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 01.07.2020 21:46
1000 MXN ($)
=
156,34600 PEN (S/)
1 MXN = 0,156346 PEN
6,396070 MXN = 1 PEN

Кој е тековниот курс за Мексикански пезос до Перуанскиот Нуево Сол?

Мексикански пезос курсот до Перуанскиот Нуево Сол = 0,16

Конверзија MXN во Перуанскиот Нуево Сол

Ја избравте изворната валута MXN и целната валута Перуанскиот Нуево Сол со количина 1000 MXN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMXNPEN
USD11.125781.248240.736500.009300.043880.28329
EUR0.8882711.108770.654210.008260.038980.25164
GBP0.801130.9019010.590030.007450.035160.22696
CAD1.357781.528561.6948210.012630.059580.38465
JPY107.48898121.00935134.1717079.1655314.7168630.45105
MXN22.7882525.6546428.4451316.783520.2120116.45579
PEN3.529893.973904.406142.599760.032840.154901

Земјите кои плаќаат со Мексикански пезос (MXN)

Земјите кои плаќаат со Перуанскиот Нуево Сол (PEN)

MXN до PEN калкулатор на девизниот курс

На Мексикански пезос е валута во Мексико. На Перуанскиот Нуево Сол е валута во Перу. Симболот за MXN е $. Симболот за PEN е S/. Стапката на размена за Мексикански пезос беше последно ажурирана на Juli 02, 2020. Девизниот курс за Перуанскиот Нуево Сол беше последен пат ажуриран на Juli 02, 2020. Факторот на конверзија MXN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија PEN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Мексикански пезос до Перуанскиот Нуево Сол = 0,16.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.