1000 NIO до USD - Никарагва Кордоба до САД долар валута конвертор

Нашиот Никарагва Кордоба до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Никарагва Кордоба. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Никарагва Кордоба до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.10.2020 11:13
1000 NIO (C$)
=
28,71200 USD ($)
1 NIO = 0,028712 USD
34,828643 NIO = 1 USD

Кој е тековниот курс за Никарагва Кордоба до САД долар?

Никарагва Кордоба курсот до САД долар = 0,03

Конверзија NIO во САД долар

Ја избравте изворната валута NIO и целната валута САД долар со количина 1000 NIO. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNIO
USD11.171501.291500.758220.009490.02879
EUR0.8536111.102430.647220.008100.02458
GBP0.774290.9070810.587080.007350.02229
CAD1.318891.545071.7033410.012510.03797
JPY105.39504123.47022136.1176079.9122313.03466
NIO34.7303840.6866144.8542526.333140.329531

Земјите кои плаќаат со Никарагва Кордоба (NIO)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

NIO до USD калкулатор на девизниот курс

На Никарагва Кордоба е валута во Никарагва. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за NIO е C$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Никарагва Кордоба беше последно ажурирана на Oktober 19, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 19, 2020. Факторот на конверзија NIO има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Никарагва Кордоба до САД долар = 0,03.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.