OMR до VND - Оман Риал до Виетнамски Донг валута конвертор

Нашиот Оман Риал до Виетнамски Донг конвертор е актуелен со курсеви за размена од 31.05.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Оман Риал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Виетнамски Донг или Виетнамски Донг за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Оман Риал до Виетнамски Донг калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 31.05.2020 05:54
1 OMR (﷼)
=
60.637,04000 VND (₫)
1 OMR = 60.637,040000 VND
0,000016 OMR = 1 VND

Кој е тековниот курс за Оман Риал до Виетнамски Донг?

Оман Риал курсот до Виетнамски Донг = 60.637,04

Конверзија OMR во Виетнамски Донг

Ја избравте изворната валута OMR и целната валута Виетнамски Донг со количина 1 OMR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYOMRVND
USD11.110501.234350.726130.009282.597340.00004
EUR0.9005011.111530.653880.008352.338890.00004
GBP0.810140.8996610.588270.007512.104210.00003
CAD1.377161.529331.6998910.012773.576930.00006
JPY107.80504119.71753133.0691578.280981280.005820.00463
OMR0.385010.427550.475240.279570.0035710.00002
VND23,281.5000025,854.1135728,737.5191816,905.50446215.9592960,469.857931

Земјите кои плаќаат со Оман Риал (OMR)

Земјите кои плаќаат со Виетнамски Донг (VND)

OMR до VND калкулатор на девизниот курс

На Оман Риал е валута во оман. На Виетнамски Донг е валута во Виетнам. Симболот за OMR е ﷼. Симболот за VND е ₫. Стапката на размена за Оман Риал беше последно ажурирана на Mai 31, 2020. Девизниот курс за Виетнамски Донг беше последен пат ажуриран на Mai 31, 2020. Факторот на конверзија OMR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија VND има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Оман Риал до Виетнамски Донг = 60.637,04.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.