100 BTN në USD - Ngultrum Bhutanese në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Ngultrum Bhutanese to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.06.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Ngultrum Bhutanese monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Ngultrum Bhutanese to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 03.06.2020 10:34
100 BTN (དངུལ་ཀྲམ)
=
1,32534 USD ($)
1 BTN = 0,013253 USD
75,452337 BTN = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Ngultrum Bhutanese në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Ngultrum Bhutanese kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi BTN në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BTN dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 100 BTN. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTN
USD11.118221.255070.740440.009200.01325
EUR0.8942811.122380.662160.008230.01185
GBP0.796770.8909610.589960.007330.01055
CAD1.350541.510201.6950210.012430.01789
JPY108.68250121.53072136.4038580.4733611.43972
BTN75.4887784.4129094.7434955.895250.694581

Vendet që paguajnë me Ngultrum Bhutanese (BTN)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga BTN to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Ngultrum Bhutanese është monedha në Butan. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për BTN është དངུལ་ཀྲམ. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Ngultrum Bhutanese u ndryshua së fundmi në Juni 03, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Juni 03, 2020. BTN faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Ngultrum Bhutanese në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.