5 USD në VND - Shtetet e Bashkuara Dollar në Dong vietnamez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shtetet e Bashkuara Dollar to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dong vietnamez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 04.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shtetet e Bashkuara Dollar monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dong vietnamez ose Dong vietnamez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shtetet e Bashkuara Dollar to Dong vietnamez kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 04.08.2020 02:28
5 USD ($)
=
115.874,55000 VND (₫)
1 USD = 23.174,910000 VND
0,000043 USD = 1 VND

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar në Dong vietnamez?

Shtetet e Bashkuara Dollar kurs në Dong vietnamez = 23.174,91

Konvertimi USD në Dong vietnamez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore USD dhe monedhën e synuar Dong vietnamez me një shumë 5 USD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYVND
USD11.174151.305180.745630.009420.00004
EUR0.8516811.111600.635040.008030.00004
GBP0.766180.8996010.571280.007220.00003
CAD1.341151.574711.7504510.012640.00006
JPY106.11011124.58918138.4933179.1187510.00458
VND23,177.5000027,213.8596730,250.9217917,281.81039218.428761

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

Vendet që paguajnë me Dong vietnamez (VND)

nga USD to VND kalkulator i kursit të këmbimit

Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Dong vietnamez është monedha në Vietnam. Simbol për USD është $. Simbol për VND është ₫. Kursit të këmbimit për Shtetet e Bashkuara Dollar u ndryshua së fundmi në August 04, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Dong vietnamez është përditësuar të fundit në August 04, 2020. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. VND faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shtetet e Bashkuara Dollar në Dong vietnamez = 23.174,91.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.