BWP до USD - Боцванан Пула до САД долар валута конвертор

Нашиот Боцванан Пула до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 13.11.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Боцванан Пула. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Боцванан Пула до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 13.11.2019 14:08
1 BWP (P)
=
0,09145 USD ($)
1 BWP = 0,091449 USD
10,935045 BWP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Боцванан Пула до САД долар?

Боцванан Пула курсот до САД долар = 0,09

Конверзија BWP во САД долар

Ја избравте изворната валута BWP и целната валута САД долар со количина 1 BWP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBWP
USD11.101201.283940.755030.009200.09128
EUR0.9081011.165940.685640.008350.08289
GBP0.778860.8576810.588060.007160.07110
CAD1.324451.458481.7005110.012180.12090
JPY108.73350119.73736139.6068682.0971019.92555
BWP10.9549112.0635514.065418.271290.100751

Земјите кои плаќаат со Боцванан Пула (BWP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BWP до USD калкулатор на девизниот курс

На Боцванан Пула е валута во Боцвана. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BWP е P. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Боцванан Пула беше последно ажурирана на November 14, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на November 14, 2019. Факторот на конверзија BWP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Боцванан Пула до САД долар = 0,09.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.