0.50 FJD до AUD - Фиџи долар до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот Фиџи долар до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Фиџи долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Фиџи долар до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.09.2020 04:34
0.50 FJD ($)
=
0,33163 AUD ($)
1 FJD = 0,663251 AUD
1,507725 FJD = 1 AUD

Кој е тековниот курс за Фиџи долар до Австралискиот долар?

Фиџи долар курсот до Австралискиот долар = 0,66

Конверзија FJD во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута FJD и целната валута Австралискиот долар со количина 0.50 FJD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDFJD
USD11.163151.274500.746960.009470.702800.46403
EUR0.8597311.095730.642180.008140.604220.39894
GBP0.784620.9126310.586080.007430.551430.36409
CAD1.338771.557191.7062510.012680.940880.62123
JPY105.59104122.81827134.5756878.87198174.2093848.99725
AUD1.422881.655021.813461.062830.0134810.66026
FJD2.155042.506642.746601.609720.020411.514561

Земјите кои плаќаат со Фиџи долар (FJD)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

FJD до AUD калкулатор на девизниот курс

На Фиџи долар е валута во Фиџи. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за FJD е $. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за Фиџи долар беше последно ажурирана на September 27, 2020. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на September 27, 2020. Факторот на конверзија FJD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Фиџи долар до Австралискиот долар = 0,66.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.